Erzsike, akiről ez a történet szól, az nagyon kedves, aranyos, szép és okos leány volt. Szerette őt mindenki. Az iskolában kedvence volt a tanító néninek, de rajongtak érte azosztálytársnői is. Erzsikének csak egy hibájavolt: borzasztó torkos volt. Ha édesanyja uzsonnával kínálta, így szólt:
– Anyukám nem kell nekem tej, csokoládétortát adjál nékem.
Édesanyja folyton pirongatta, de Erzsike nem akart javulni. Egyszer egy este édesanyja így szólt hozzá:
– Erzsikém, itt a vacsora. Két tojás és vajaskenyér.
Erzsike duzzogni kezdett, majd így szólt:
– Anyukám, én nem szeretem a tojást, nekem nem kell vajaskenyér, adjál nékem csokoládétortát.
– Nincsen – felelt Erzsike édesanyja, – s ha rögtön nem eszed meg a vacsorát, Úgy nem kapsz soha többé tortát.
Erzsike még egy-két percig duzzogott, azután bement a kis szobájába. Leült az, ágyára és azon kezdett gondolkozni, hogy miért nem lehet ő a mesebeli Tündérországban, ahol minden kívánsága teljesedne, ahol reggeltől estig cukrászsüteményt, csokoládét és egyéb édességet ehetne. Elhatározta, hogy elmegy és megkeresi a mesebeli Tündérországot. Késő este, amikor jó szülei már lefeküdtek, kilopódzott a lakásból és elindult Tündérországba. Ment, mendegélt hegyen-erdőn keresztül, míg végre az ezüstszínű rétre ért. Az ezüstszínű rét mellett egy ezüstszínű patakocska folydogált. Erzsike nagyon fáradt volt, leült a patak mellé. Nézte a gyönyörű ezüstszínű patakot és amint ott gyönyörködött, egyszer csak egy ezüsttollú pávamadár így szólt a kisleányhoz:- Hol jársz, kis leány erre, ahol kívülem már madár sem jar: e
Erzsike erre igy felelt az ezüsttollú pávamadárnak:
– A tündérországot keresem, oda szeretnék eljutni.
Az ezüsttollú pávamadár azt mondotta Erzsikének, hogy jöjjön vele, majd ő elvezeti a Tündérországba. Erzsike el is indult a pávamadárral. Amint mennek-mendegélnek, hatalmas ezüsthegyhez érnek, ott az ezüsttollú pávamadár így szólt Erzsikéhez:
– Menj fel erre az ezüsthegyre. A hegy tetején van a hatalmas ezüst- kastély. Ha a kastély elé érsz, a kapun ezüstcsengőt találsz, azzal csengess és beeresztenek a Tündérországba.
Erzsike megköszönte az ezüsttollú pávamadár jóságát és elindult az ezüsthegyen keresztül, az ezüstkastély felé. Sötét éjszaka volt s a holdvilág és a csillagok világították meg az utat. Már hajnalodni kezdett, amikor Erzsike felért az ezüstkastélyhoz. A kastély kapuján megtalálta az ezüstcsengőt és becsengetett Tündérországba.
– Ki csenget és mit akar?
Erzsike így szólt!
– Itt Erzsike van és szeretne bejutni Tündérországba.
Az ezüstkastély kapuja erre kinyílott és Erzsike előtt gyönyörű ezüst- ruhás tündérleány állott.
-Ki vagy? Mi vagy? – Kérdezte a gyönyörű tündérleány Erzsikétől.
– Én édesanyám egyetlen kislánya vagyok és azért jöttem el ide, mert azt olvastam az én mesekönyvemben, hogy a Tündérországban minden kívánság teljesedik.
Erzsike gyönyörű kerten ment keresztül, amelyben csupa ezüstvirág nyílott, hirtelen eszébe jutott édesanyja, apukája a jó tanítónévi és a kis pajtásai. A tündérleány ezután hatalmas terembe vezette Erzsikét, ahol a falak, a bútorok, a lámpák ezüstből voltak.
– Ülj le ide, erre a kis ezüstszékre – szólott a tündérleány – és mondd meg, hogy mi a kívánságod?
Erzsike azt mondotta a tündérleánynak, hogy azért jött el hazulról, mert nagyon szereti a cukrászsüteményt és anyukája azt akarja, hogy tojást és vajaskenyeret vacsorázzék, ő pedig csak a cukrászsüteményt szereti.
– Tudod, jó tündérleány, én nem szeretem sem a levest, sem a húst, sem a főzeléket, de még a főtt tésztát sem, csak a tortát és a cukrászsüteményt, no meg a csokoládét.
– No, ha csak ez a kívánságod, az mindjárt teljesedhetik.
A tündérleány az asztalon lévő csengettyűt megrázta, mire az ezüstterem kétszárnyas ezüst ajtaja megnyílott és két fehérruhás szolga lépett be.
– Mit parancsol szépséges tündérkisasszony? – kérdezte az egyik szolga.
– Hozzatok be egy nagy tálcán cukrászsüteményt, sok csokoládétortát és csokoládét.
– Igenis – felelték a szolgák.
Pár perc múlva visszatértek a szolgák, mindegyik, egy-egy cukrász- süteménnyel megrakott tálcával, amelyen tömérdek sok csokoládé is volt. A tündérleány odatette Erzsike elé mind a két tálcát és igy szólt hozzá!
– Itt van kis leány a kívánságod. Tessék! Egyél! Van itt csokoládé, csokoládés habostorta. Parancsolj ! Megjegyzem azonban hogyha csak egy falatot is eszel belőle, többet soha innen el nem távozhatsz, s többet soha nem látod kedves, jó szüleidet.
Erzsikének hirtelen szül jutottak eszébe. Nagyon megfájdult a kis szíve attól a gondolattól, hogy azokat, akik úgy szeretik őt és akiket ő úgy szeret, drága jó anyukáját, apukáját, a jó tanító nénit s a sok kis pajtását nem láthatja többé. Szeretett volna a tálcán lévő cukrászsüteményből enni, de fülébe csengtek a szépséges tündérleány szavai, aki az imént azt mondotta :
– Ha csak egy falatot is eszel a süteményből, akkor innen többet soha el nem távozhatsz, soha többet nem láthatod kedves, jó szüleidet.
A tündérleány szótlanul nézte a kis Erzsikét, aki egyszerre csak megtörte a csendet s így szólt:
– Kedves jó tündérleány, én nagyon szeretem a cukrászsüteményeket, de drága jó szüleimet még jobban szeretem. S alig, hegy ezt kimondotta, észrevette, hogy ő tulajdonképpen nem Tündérországban van, hanem az ágyban fekszik s mindaz, ami vele történt, csak álom volt. Megkönnyebbült, amikor felébredt. Reggel odament édesanyjához és megígérte, hogy soha többet torkos nem lesz. Megeszik mindent, amit édesanyja ad neki. Erzsike megtartotta az ígéretét, de nem is volt neki többet soha ilyen furcsa álma.
Oszkár bácsi : Margitszigeti mesék
Мысль, что клиенты «имеют наглость» выводить полмиллиона долларов обратно не давала ему покоя. Чтобы «аут» стал нулевым, Сергей Сароян принялся активно заманивать клиентов на «Биржу трейдеров». Этот проект пассивного инвестирования был создан «Телетрейд», с целью обойти запрет на взятие средств в управление. Брокер ничего не брал – это делали «независимые» участники Биржи, которые сидели на зарплате в «Телетрейд». Сергей Сароян делал все, чтобы клиенты вкладывали свои средства именно сюда, где было очень удобно их сливать – достаточно отдать распоряжение подконтрольному торговцу и тот жал на нужные кнопки. Украинский инаут дорос до полутора миллиона и сравнялся с суммой введенных средств. Клиенты не получали обратно ничего, о заработках можно не упоминать. Сергей Сароян только с Украины имел 45 тысяч долларов в месяц.. Однако подобная ситуация не могла продолжаться долго. Репутация «Телетрейд» катастрофически ухудшилась, Сергей Сароян стал крайним, расплатившись хлебной должностью.
Следующие пять лет стали тяжелыми для мошенника. Найти похожий источник дохода он не смог и стремительно беднел. Коучинг стал способом хоть как-то поддержать штаны. Неудивительно, что когда в «Телетрейд» сменилось руководство и там вспомнили о виртуозном лжеце, Сергей Сароян бегом поскакал к старому работодателю.
Сегодня у него в подчинении находятся все клиентские офисы в шести странах, среди которых Украина. Причем он уже не куратор, а директор, и получает не 3%, а часть от всех слитых сумм. Как бы он не старался скрыть свою причастность к «Телетрейд», пострадавшим от махинаций брокера удалось узнать о ней. Общественная организация жертв «Биржи трейдеров» раздобыла инсайдерскую запись, где Сергей Сароян представляется сотрудникам и напрямую говорит, какую должность занимает. Эту запись жертвы «Телетрейд» продемонстрировали на публичном мероприятии, где вскрыли черные дела «Телетрейд» и обнародовали имя непосредственного участника.
Брифинг, в ходе которого показана запись, состоялся в прошлом году. Цель его проведения – публично рассказать о циничном многолетнем обмане «Телетрейд» и назвать имена тех, кто замешан. Цель максимум – добиться возбуждения уголовного дела против украинского филиала. Если подобное уголовное дело, по примеру соседних стран, действительно будет возбуждено, Сергей Сароян точно не отделается ролью свидетеля.
Как Сергей Сароян уничтожает украинскую экономику
Биржа трейдеров,набравшая невиданную популярность, во время первого «правления» Сарояна в «Телетрейд» опустошала не только украинские карманы. Российские СМИ писали несколько лет назад о невиданном размахе грабежа, творящемся здесь. Почитать можно по ссылкам: здесь и здесь.
Не меньше пострадал и Казахстан, где правоохранители активизировались весной прошлого года. Местное руководство – коллег Сарояна – посадили в СИзо. СМИ писали об этом: здесь и здесь.
Российские уголовные дела удалось замять – для этого Олегу Суворову и другим хозяевам брокера приходится платить ежемесячные отчисления со своих барышей. Суммы взяток достигают сотен тысяч долларов. Кроме того, со слов российских сотрудников «Телетрейд», чиновники заставляют топов также отстегивать процент на военные расходы России в Донбасском регионе. Учитывая, что суммы, с которых отчисляется процент, увеличивает для своих боссов Сергей Сароян, он виноват не только в обнищании своих сограждан, их убивают косвенным образом благодаря его стараниям.
Удивительно, конечно, что украинских «Телетрейд» вместе со своим боссом все еще остается в неприкосновенности. Не взирая на огромные обороты средств, которые здесь похищаются и выводятся из национальной экономики в офшоры, правоохранители бездействуют. Украинские инсайдеры рассказали организации клиентов, как именно Сароян успокаивает сотрудников. Якобы им нечего бояться, ведь киберполиция находится в него «в кармане». Хотелось бы верить в то, что это ложь, и правосудие в ближайшее время доберется до мошенников. Но пока ситуация остается неутешительной: Сергей Сароян продолжает наживаться на чужих деньгах.
Теги статьи: Чернобай ВладимирТелетрейдСароян СергейМошенничествоАфераTeleTrade
Статьи по теме:
Строитель Егоров в поисках судебной снисходительности
Развод Ильи Клигмана на $1 млн оценили условно. Игорь Юрасов и Башир Куштов раскаялись за попытку „отмазать” разыскиваемого за хищение 7 млрд руб. из банка „Агросоюз”
Российского адвоката осудили на три года за аферу на 7,4 миллиона рублей
В сети начали зарабатывать на имени генерала Суровикина
Гость связал россиянку поясом от кимоно и ограбил ее
Распечатать Послать другу
Echoes of those debates ripple outward from pools to weight lifting rooms and tracks, to cycling courses and rugby pitches, and to the Olympics, where officials face a fateful decision on how wide to open the door to transgender women.
Sebastian Coe, the Olympic champion runner and head of World Athletics, which governs international track, speaks of biological difference as inescapable. “Gender,” he said recently, “cannot trump biology.”
The American Civil Liberties Union offers a counterpoint. “It’s not a women’s sport if it doesn’t include ALL women athletes,” the group tweeted. “Lia Thomas belongs on the Penn swimming and diving team.”
The rancor stifles dialogue. At meets, Ms. Thomas has been met by stony silence and muffled boos. College female athletes who speak of frustration and competitive disadvantage are labeled by some trans activists as transphobes and bigots, and are reluctant to talk for fear of being attacked.
Dr Lucia Schroeter Gmail com